Горох є незамінним попередником для більшості культур, особливо в насінницьких сівозмінах
Горох серед культур зернобобової групи, що вирощують на неполивних землях Півдня України, тримає лідерські позиції. Це насамперед пов’язано з його здатністю навіть в екстремальних умовах формувати врожай зерна на рівні 2–2,5 т/га. До того ж, сівба гороху сприяє біологізації землеробства: після збирання культури в ґрунті підвищується вміст гумусу та нагромаджується азот у кількості 30–35 кг/га.
Про це у інтерв'ю для журналу The Ukrainian Farmer розповіла директорка Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Раїса Вожегова . "На користь гороху в сівозмінах говорить його відносно короткий період вегетації, що дозволяє посівам найефективніше використовувати запаси осінньо-зимової вологи, швидко отримати кошти за вирощену продукцію та в більш ранні строки звільнити посівні площі під наступні культури", – зазначила Раїса Вожегова.
Також горох має фітосанітарні властивості й сприяє запобіганню розвитку падалиці попередника. Отже, є незамінним попередником для більшості культур, особливо в насінницьких сівозмінах. "Отримати добрий урожай гороху можливо завдяки вчасному збиранню, якісному очищенню та правильному зберіганню насіння", – додала науковиця.