Події та новини
Молекулярно-генетичні дослідження нуту
Науковці відділу селекції сільськогосподарськиз культур Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН проводять молекулярно-генетичні дослідження нуту (Cicer arietinum L.) щодо локусів, пов’язаних з забезпеченням посухо толерантності. У результаті чого, в групі зчеплення IV геному нуту (CaLG04) ідентифіковано QTL-hotspot-регіон, що містить локуси для кількох ознак, пов’язаних із толерантністю до посухи. Толерантні до посухи сорти ‘IPC L4-14’, ‘BGM 4005’, ‘Pusa 102160’ створено в Міжнародному науково-дослідному інституті сільськогосподарських культур для напівпосушливих тропіків (англ. International Crops Research Institute for the Semi-Arid Tropics) шляхом інтрогресії вищезгаданого QTL-hotspot-регіону методами маркер-опосередкованого добору (англ. marker-assisted selection, MAS) та їх комерціалізовано.
На колекції сортів та зразків нуту, в т.ч. української селекції, співробітники відділу селекції сільськогосподарських культур Інституту Наталія Волкова, Георгій Сліщук і Руслан Соломонов проводять дослідження QTL-hotspot-регіону за мікросателітними маркерами методом полімеразної ланцюгової реакції, в т.ч. в режимі «реального часу». Візуалізацію продуктів ампліфікації виконуємо методом електрофорезу в агарозному гелі.
Подальший пошук асоціацій поліморфних фрагментів з рівнем толерантності до посухи дозволить розробити систему молекулярних маркерів для оцінки та добору посухотолерантних зразків нуту.