• +38 067 420 19 81
  • icsanaas@ukr.net
  • Україна, Одеська обл. cмт. Хлібодарське
Події та новини
Україна буде із кавунами

Україна буде із кавунами

З початком війни в Херсонській області дуже суттєво впали об’єми виробництва баштанних культур. Урожай херсонських кавунів зменшився більш ніж у 25 разів. Так, на деокупованій частині Херсонської області цього року планують зібрати тільки 6 тисяч тонн кавунів і динь, тобто близько 4% від того, що збирали в області до російської окупації. На деокупованій території баштанні культури посіяли у Нововоронцовській, Новоолександрівській, Кочубеївській, Високопільській, Великоолександрівській, Музиківській громадах області.

Але незважаючи на ситуацію, яка складається на півдні України, кавун у нас все одно буде. Ми країна, яка має унікальні можливості для його вирощування. Зараз вирощують кавуни по всій Україні. Навіть на Закарпатті, де перевага віддавалась іншим теплолюбним культурам, розширили посіви цієї культури. Виробничі потужності в сільському господарстві України є. І великих капіталовкладень для вирощування кавуна не потрібно. Техніка, яка працює по кукурудзі, соняшнику, може використовуватись і при вирощуванні польових баштанних культур.

Необхідно виходити з тієї ситуації, яка у нас утворилась. Для цього у нашій державі є всі умови. Так, у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській областях є можливість отримувати кавуни непоганої якості. Сюди можна віднести і неокуповані території Запорізької і Херсонської областей, але значна частина їх потребує розмінування. Незабаром ми знову будемо ласувати нашим звичним херсонським кавуном, вирощеним під південним сонцем на піщаних і супіщаних грунтах лівобережжя – переконаний Володимир Книш, завідуючий відділу овочівництва і баштанництва Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН.