• icsanaas@ukr.net
  • Україна, Одеська обл. cмт. Хлібодарське
Події та новини
Засідання робочої групи з питань розвитку картоплярства та овочівництва

Засідання робочої групи з питань розвитку картоплярства та овочівництва

Сьогодні учений секретар Інституту Олександр ШАБЛЯ прийняв участь у засіданні робочої групи з питань сприяння розвитку картоплярства та овочівництва при Департаменті аграрного розвитку Мінагрополітики України, під головуванням директора Департаменту Ігоря ВІШТАКА. До засідання долучились представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та наукових установ НААН, а також члени асоціації виробників картоплі України.

Засідання було важливою платформою для обговорення ключових аспектів розвитку картоплярства в Україні. Доповідь Томаса КАРПЕНТЕРА, президента Української асоціації виробників картоплі, про регулювання галузі промислового картоплярства та підготовку до відкриття експорту свіжої картоплі до Європейського Союзу висвітлила ряд проблемних питань, з якими стикаються виробники та шляхи їх вирішення. Зокрема, була зазначена необхідність імплементації чинного законодавства до європейських норм у частині експортно-імпортних операцій.

Представники Мінагрополітики України також висловили необхідність розробки “Національної програми виробництва насіннєвої картоплі”, що відображатиме стратегічні цілі галузі та сприятиме її розвитку.

Крім того, керівництво Асоціації товаровиробників картоплі України підняло питання про розгляд Урядом України державної підтримки галузі картоплярства, зокрема насінництва. Це свідчить про важливість створення сприятливих умов для розвитку сектору та підтримки його учасників з боку держави.