• +38 067 420 19 81
  • icsanaas@ukr.net
  • Україна, Одеська обл. cмт. Хлібодарське
Події та новини
Селекція агрокультур в умовах змін клімату: напрями та пріоритети

Селекція агрокультур в умовах змін клімату: напрями та пріоритети

24 березня наш Інститут організував ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію “Селекція агрокультур в умовах змін клімату: напрями та пріоритети” в online-режимі, на якій були розглянуті інноваційні розробки в селекції та насінництві сільськогосподарських культур: напрями та пріоритети; адаптивний потенціал сортових ресурсів стратегічних культур в умовах змін клімату задля глобальної продовольчої безпеки та сталого розвитку; генетичні ресурси місцевого та інтродукованого селекційного матеріалу нішевих культур для агробіорізноманіття, покращення харчування, здоров’я та якості життя людей; молекулярно-генетичні дослідження та біотехнологічні методи в селекції, насінництві та розсадництві; кліматично орієнтовані, екологічно безпечні сортові технології їх вирощування.

Відкрила конференцію директорка Інституту Раїса Вожегова, презентувала потужну роботу установи, наголосивши, що наші науковці мають вагомі селекційні здобутки за такими важливими стратегічними культурам, як пшениця озима, соя, кукурудза, люцерна, бавовник, томати, займаються розробкою агротехнології їх вирощування з урахуванням змін клімату.

Із привітальним словом виступив академік-секретар Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН Віктор Камінський, акцентувавши увагу на тому, що саме завдяки спільній роботі наукових установ Національної академії аграрних наук України отримано цілий ряд інноваційних сортів та гібридів агрокультур. До вступного слова долучився перший проректор Національного університету «Чернігівський колегіум імені Т.Г. Шевченка” Володимир Дятлов.

З цікавими та актуальними доповідями виступили поважні вчені з Італії, Ізраїлю, провідні селекціонери Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН та інших установ України. Дякуємо усім учасникам заходу за цікаві й актуальні презентації та доповіді. Працюємо далі на благо, розвиток та відновлення нашої Держави!