• +38 067 420 19 81
  • icsanaas@ukr.net
  • Україна, Одеська обл. cмт. Хлібодарське
Події та новини
Створення перспективного сортименту малопоширених плодових культур, адаптованих для використання в садівництві  України

Створення перспективного сортименту малопоширених плодових культур, адаптованих для використання в садівництві України

Наукові співробітники відділу інтродукції та селекції малопоширених плодових, декоративних та ароматичних рослин Інституту продовжують плідну роботу в рамках виконання завдання щодо створення перспективного сортименту малопоширених плодових культур, адаптованих для використання в садівництві України.
Як декоративна рослина, ліщина заслуговує ширшого застосування в озелененні населених пунктів України. Придатна для створення груп у парках і лісопарках, невибаглива до вимог при висадженні, вона майже зовсім не пошкоджується шкідниками. Має ряд декоративних форм. Запаси сировини ліщини звичайної є значними.
Широко використовується як підщепа для виведення високоврожайних садових сортів. Як підліскова порода, що підвищує родючість ґрунту, добре його затінює, застосовується в прибалкових і прияружних лісомеліоративних насадженнях, має прекрасні вітрозахисні й. ґрунтозахисні властивості.
Наукові співробітники відділу провели помологічний опис зразків Ліщини звичайної згідно методики досліджень для виявлення найкращих сортів.