• +38 067 420 19 81
  • icsanaas@ukr.net
  • Україна, Одеська обл. cмт. Хлібодарське
Події та новини
Шляхи розвитку винної галузі України

Шляхи розвитку винної галузі України

5 квітня в Одеському національному економічному університеті пройшов круглий стіл «Шляхи розвитку винної галузі України», в якому взяли участь провідні виробники, члени наукової спільноти та представники держави. Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН на заході представляли директор Інституту Раїса Вожегова та заступник директора з наукової роботи Олексій Данчук. Учасники обговорили стан та перспективи розвитку виноробної галузі в нашій державі та, зокрема, на Одещині. Серед іншого було зазначено, що в останні часи виноградно-виноробна галузь переживає непрості часи, однак, за відповідної державної підтримки, зокрема, удосконалення законодавчої бази, вона має усі чинники для стрімкого розвитку.
У ході обговорення дорожньої карти розвитку цієї галузі Раїса Вожегова ознайомила присутніх із діяльністю ІКОСГ НААН, запросила усіх учасників зібрання до творчої співпраці, наголосила на проблематиці кліматичних змін і відзначила позитивні наслідки глобального потепління на розвиток виноградарства, що буде виражено у підвищенні якості отриманої продукції.
За результатом обговорення були визначені стратегічні аспекти створення туристичних винних маршрутів Україна-Румунія-Молдова-Греція-Болгарія та сформовані завдання подальшої роботи, зокрема, з розробки єдиної стратегії просування українського вина та внесення відповідних змін у законодавство для розвитку виноробства.