• icsanaas@ukr.net
  • Україна, Одеська обл. cмт. Хлібодарське
Події та новини
Перспективи розвитку геоінформаційних технологій в умовах змін клімату

Перспективи розвитку геоінформаційних технологій в умовах змін клімату

20 квітня відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи розвитку геоінформаційних технологій в умовах змін клімату», організована Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НААН та Національним університетом «Одеська політехніка».

Традиційно директорка нашої установи Раїса Вожегова відкрила конференцію та привітала учасників. Від Національної академії аграрних наук України з привітальним словом виступив віцепрезидент НААН Анатолій Заришняк. До вступного слова долучилась і співорганізатор заходу – директорка Інституту комп’ютерних систем Національного університету «Одеська політехніка» МОН України Світлана Антощук.

Модератором заходу виступила завідувачка відділу геоінформаційних технологій та економічних досліджень ІКОСГ НААН Любов Бояркіна.

У роботі конференції взяли участь понад 100 науковців і здобувачів вищої освіти, з них 20 – виступили з доповідями.

Захід проходив за наступними тематичними напрями роботи: геоінформаційний моніторинг стану агроландшафтів для контролю тенденцій та характеру змін клімату; застосування геоінформаційних технологій у кліматично орієнтованому землеробстві; геоінформаційні системи і програмні технології в управлінні технологічними процесами в агровиробництві: роль геоінформаційних технологій у повоєнному відновленні України. У своїх виступах доповідачі акцентували увагу на необхідності впровадження геоінформаційних технологій в аграрне виробництво та інші сфери виробничої діяльності для своєчасного визначення стану рослин, ґрунту, визначення поливної норми й строків поливу, кількості внесених добрив, адаптації технологій вирощування агрокультур до погодних умов, адже рентабельність виробництва сільськогосподарської продукції напряму залежить від своєчасних дій та науково обґрунтованих заходів аграріїв.

Дякуємо всім учасникам конференції за інформативні презентації, актуальні цікаві доповіді та жваві дискусії!
Запрошуємо всіх до участь в подальших наших заходах та до співпраці!